Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija
   


Skolēnu pašpārvalde tiekas ar jauniešiem no Durbes
Ievietots 08.05.2012 22:41:50

7.maija pēcpusdienā Skrundas alternatīvās aprūpes dienas centrā tikās 12 skolēnu pašpārvaldes jaunieši no Skrundas novada skolām un 3 jaunietes no A.Kronvalda Durbes vidusskolas. Šīs tikšanās mērķis bija iepazīties un vienoties par turpmāku sadarbību.

Pasākuma laikā jaunieši pastāstīja par to, kā strādā katras skolas skolēnu pašpārvalde, dalījās pieredzē par veiksmīgi noorganizētām aktivitātēm. Jauniešu darbībā bija daudz kopīgu iezīmju un arī atšķirību. D.Ābele un S.Aigare informēja jauniešus par Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu „Jaunatne darbībā”, neformālo izglītību un projektu iespējām.Pēc tējas pauzes un saviesīgām sarunām notika prāta vētra, kuras laikā jaunieši pauda savas vēlmes, kuras labprāt realizētu. Piemēram, doties pieredzes apmaiņas braucienos gan tuvākā, gan tālākā apkaimē vai kopīgās ekskursijās ar citu skolu līdzpārvaldēm, izveidot volejbola laukumu pie Ventas tilta, rekonstruēt bērnu laukumu, piedalīties jauniešu apmaiņas programmās, organizēt vasaras deju vai teātra nometnes, iegādāties dīdžeja aparatūru un iziet apmācības…. Cik daudz interesantas un dažādas ieceres! Nepieciešams tikai pieaugušo atbalsts, lai jaunieši paši sāktu rakstīt projektus un ieceres realizētu.

Noslēgumā jaunieši vienojās, ka kopīgi rakstīs projektu, lai rudens pusē tiktos nometnē, kuras laikā ciešāk sadraudzētos un ar neformālās izglītības metodēm apgūtu prasmes un iemaņas, kā no idejas tikt līdz tās realizēšanai. Jauniešu tikšanās notika D.Ābeles rakstītā projekta „Iepazīsimies un darbosimies kopā!” ietvaros, kuru finansiāli atbalstīja valsts aģentūra „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”.
Prieks un gandarījums par šo tikšanos bija gan jauniešiem, gan organizatoriem.
Paldies par atbalstu un atsaucību Guntai Stepanovai!
Uz tikšanos 4.jūnijā plkst.14.00 alternatīvās aprūpes dienas centrā, kad uzsāksim darbu pie iecerētā projekta realizēšanas!

Informāciju sagatavoja Daina Ābele

Uz tik

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv