Vārda dienu svin: Līga
   


Pulkveža Oskara Kalpaka vārdā nosaukto skolu salidojums
Ievietots 01.05.2012 07:39:07

20. un 21.aprīlī Oskara Kalpaka Rīgas daiļamatniecības skolā notika Kalpaka skolu skolēnu salidojums. Tajā piedalījās arī 14 mūsu skolas skolēni un divas skolotājas. Pirmajā dienā mūs veda pastaigā pa Rīgu un uz diviem muzejiem. Vispirms mūs sadalīja divās grupās, un katra grupa devās uz savu vietu. Pirmā grupa devās uz Okupācijas muzeju, otra- uz Rīgas domi.

Okupācijas muzejā mums pastāstīja par Latvijas okupācijas gadiem un izvešanām. Rīgas domē mēs gājām apskatīt izstādi par izcilo latviešu basketbolisti Uļjanu Semjonovu. Mēs apskatījām viņas apbalvojumus un viņas vaska figūru. Tālāk mēs visi kopā devāmies uz Kara muzeju, kur mums pastāstīja par Pasaules kariem, par ordeņiem un par Latviju. Vēlāk gājām pastaigā pa Vecrīgu, kur senām celtnēm mums pastāstīja vēstures skolotāja. Viņa ļoti plaši un interesanti stāstīja par ielām, mājām un to rašanos. Tad mēs devāmies uz skolu, kur bija diskotēka.


Nākamajā dienā mēs cēlāmies agri un devāmies uz Mangaļsalu, kur notika sacensības. Bija ļoti interesanti. Mēs šāvām ar pneimatisko pistoli, rāpojām pāri pakalniem ar trosēm, cēlām smilšu pilis, spēlējām kurmīšus, pildījām testu par Oskaru Kalpaku un Brīvības cīņām, kurinājām ugunskuru. Visiem bija interesanti. Vēl mēs arī ļoti čakli talkojām. Savācām ļoti daudz atkritumu.

Teksts un foto- S.Delle

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv