Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva
   


Seminārs par bērna attīstību
Ievietots 14.12.2011 20:15:39

13.decembrī Skrundas alternatīvās aprūpes dienas centrā notika izglītojošs seminārs par to, kā veicināt bērna valodas attīstību, spēlējoties ar attīstošajām rotaļlietām. Semināru vadīja speciālā pedagoģe - logopēde Daina Ābele. Vecākus un interesentus iepazīstināja ar attīstošajām rotaļlietām, kuras iegādātas, pateicoties biedrības „Lejaskurzeme” realizētajam projektam, un šobrīd tās tiek izmantotas alternatīvās aprūpes dienas centra piedāvātajās bezmaksas attīstošajās nodarbībās. Spēlējoties bērni iepazīst sevi, apgūst priekšmetu nozīmi, attīstās bērna valoda, veidojas pirmās skaitīšanas, lasīšanas un rakstīšanas prasmes. Dažādu veidu un formu klucīši, piramīdas, un grūtības pakāpju puzles- šīs ir dažas no rotaļlietām, kuras veicina bērna attīstību. Bērns rotaļlietas sāk atšķirt pēc krāsām, formas, lieluma, spēj tās sakārtot zināmā secībā. Kā vienu no lietām, pie kā bērnu nevajadzētu pieradināt, ir knupītis, jo tas var traucēt valodas attīstībai.

Jaunajiem vecākiem ieteicams iepazīties ar grāmatu par bērna attīstību „Pirmās 365 dienas bērna dzīvē” (Teodors Helbrige un Hermanis fon Vimfens), kurā ir rakstīts par bērna agrīno attīstību. Grāmatā aprakstītas zīdaiņa svarīgāko funkciju attīstība – rāpošana, sēdēšana, iešana, tveršana, sociālā izturēšanās, skaņu veidošanas un valodas sapratnes attīstību.
Pēc semināra klātesošie atzina, ka tas esot bijis izglītojošs, jo varēja uzzināt daudz vēl nezināmas lietas par bērna attīstību un izteica vēlmi apmeklēt šāda veida seminārus arī turpmāk.


Rūpējieties par saviem neatkārtojamiem bērniem un gādājiet par to pilnvērtīgu attīstību!

Elīna Ozola, biedrības „Ventas krasti” brīvprātīgā darbiniece

komentāri 0


Skrundas novada pašvaldība, Raiņa iela 11, Skrunda, LV-3326, Tel. 63331555, Fax. 63350452, E-pasts dome@skrunda.lv